تاخت و تاز پرسپولیس در خارج از خانه + دلیل ماندگاری آلودگی هوای تهران در روزهای اخیر – سازمان حج و زیارت

وب سایت نود: تیم فوتبال پرسپولیس که در فصل گذشته تیمی غیرقابل مهار بود، در این فصل در بازی های خارج از خانه نتایج فوق العاده ای کسب کرده و بهترین آمار را تا این هفته به جا گذاشته است
سرخپوشان در دیدارهای خارج از خانه در این فصل به ۴ برد و یک مساوی دست یافته اند که در تاریخ لیگ برتر این آمار، بهترین عملکرد پرسپولیس در پنج بازی متوالی خارج از خانه در طول یک فصل به حساب می آید. کسب ۱۳ امتیاز از این پنج بازی که با ۱۳ گل زده و ۴ گل خورده به دست آمد، حدنصاب جدیدی را برای برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات پرسپولیس و بازیکنان این تیم به ثبت رساند تا به لطف پیروزی های خارج از خانه، سرخپوشان در این فصل هم از مدعیان اصلی و جدی کسب قهرمانی باشند.

تا پیش از این، بهترین آمار پرسپولیس در پنج بازی متوالی خارج از خانه در لیگ پانزدهم رقم خورد که شاگردان برانکو در پنج بازی آخر فصل توانستند به ۴ برد و یک مساوی دست یابند اما در آن مقطع پرسپولیس ۱۰ گل زده و ۴ گل خورده داشت که همین امر باعث شد تا پنج بازی ابتدایی این فصل در خارج از خانه، بهترین عملکرد سرخپوشان در تاریخ لیگ برتر باشد.
وب سایت نود: تیم فوتبال پرسپولیس که در فصل گذشته تیمی غیرقابل مهار بود، در این فصل در بازی های خارج از خانه نتایج فوق العاده ای کسب کرده و بهترین آمار را تا این هفته به جا گذاشته است. پرسپولیس در پنج بازی خارج از خانه که در لیگ هفدهم برگزار کرده، به نتایج بسیار درخشانی دست یافته و توانست به بهترین رکورد خود در لیگ برتر دست یابد.

——————-
ایسنا نوشت: مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: علت آلودگی هوای پی در پی پایتخت طی چند روز اخیر آلودگی ناشی از ذرات معلق کمتر از ۲
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه باد یک عامل موثر برای تهویه هوای شهر است، گفت: فردا به تدریج بر سرعت وزش باد در تهران افزوده می‌شود و امیدواریم که این شرایط جوی بتواند آلودگی چند روزه‌ هوای تهران را تهویه کند.

شهبازی ضمن اشاره به وارونگی دمای اوایل صبح در تهران اظهار کرد: اوایل صبح هوا سردتر است و سبب می‌شود که آلاینده‌های هوا نتوانند به ارتفاع بالاتری از جو بروند و از سطح زمین دور شوند و همین عامل سبب می‌شود که آلودگی‌ها روی هم جمع شود.

حسین شهبازی گفت: در چند روز اخیر علت آلودگی هوای تهران افزایش ذرات pm ۲.۵ است، علت افزایش این ذرات آلاینده، ترافیک و تردد بیش از حد خودروها در سطح شهر است البته عواملی دیگری نیز در آلودگی هوا موثر هستند ولی علت اصلی آلودگی هوای ناشی از افزایش ذرات pm ۲.۵ ، منابع متحرک است.

ایسنا نوشت: مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: علت آلودگی هوای پی در پی پایتخت طی چند روز اخیر آلودگی ناشی از ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون است که عوامل متحرک در سطح شهر آن را به‌وجود می‌آورند.
وی ادامه داد: در حال حاضر شرایط جوی که در پایتخت حاکم است سبب می‌شود که آلودگی تولید شده نتواند تهویه شود. متاسفانه شرایط جوی در تهران به گونه‌ایست که سرعت باد در چند روز اخیر کاهش یافته است و در اوایل صبح با وارونگی دما مواجه هستیم.

وی همچنین در پایان گفت: انتظار می‌رود تا فردا شرایط کیفی هوای ناسالم برای گروه‌حساس تداوم داشته باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *